Parkelerde Renklerin Dünyası

Tarzı Renkle Yaratın

Odanızın tarzı , büyük ölçüde zemin rengiyle belirlenir. Doğal tonlar bir zamansızlık etkisi yaratır, beyaz daha geniş bir alan görünümü kazandırır, kırmızılar sıcaklık hissi verir, siyah lüks bir dokunuştur, gri mükemmel şekilde kombine edilebilir. En önemlisi ise; denemekten korkmayın. Kişisel bir dokunuş, evinizi gerçek bir yuvaya dönüştürecektir. Aşağıda size fikir vermesi ve işe başlamanıza yardımcı olmak için ipuçları veriyoruz.

Sarı Ve Bej Güneş,Eğlence Ve İyimserlik

Açık meşe, akgürgen veya akçaağaç renkleri, karanlık bir odanın daha aydınlık hissedilmesini sağlayabilir ve odaya daha huzurlu bir atmosfer verebilir. Doğal tonlardaki bir zeminin sakin karakteri, çok çeşitli kombinasyonlara uyabilmesini sağlar.
Bu klasik zemin rengi, tüm zamanların değişmez favorilerinden biridir, çünkü çok yönlü ve zamansız bir renktir. Doğal tonlardaki bir zemin, iç mekanınızın tarzı değişse bile cazibesini korur. Aydınlık bir renk paletinde meşe renkli zemin evinize yoğun bir kişilik kadar ve hem klasik hem çağdaş mobilyaları büyük ölçüde vurgular.
Duvar kâğıdının, mefruşatın, aksesuarların, boyanın, perdelerin vb. doku ve dizaynlara bağlı olarak, iç mekânınızda, aynı zemin üzerinde bir kır evi görüntüsü veya çağdaş bir görünüm elde edebilirsiniz.

Gri Ve Nötr Şık Ve Huzurlu

Gri bir tona sahip zeminler, moda renkler ve sıcak tonlarla mükemmel eşleşirler. Aynı zamanda otantik mobilyalara çağdaş bir görünüm de verirler.
Açık ve koyu gri zeminler, birkaç yıldır oldukça rağbet görüyor. Neden? Çünkü gri nötr bir renktir, tüm ahşap türlerin yanı sıra klasik sıcak renklerle ve son moda parlak tonlarla da çok iyi uyum sağlar. Gri bir zemin, çok yönlü yapısı sayesinde, genellikle antre, oturma odası, yemek odası, mutfak, vb. gibi birbirine bitişik alanlarda döşendiği açık evlerde bulunur.
Gri bir zemin, beyaz bir duvarla veya beyaz tavanla mükemmel kombine edilebilir. Sevdiğiniz tüm mobilyalarınızın ve farklı aksesuarlarının yer aldığı, kendinizi yuvanızda hissedeceğiniz temel bir iç mekan yaratmak için idealdir. Bir duvarı çarpıcı bir renkle veya desenli bir duvar kağıdı ile vurgulayarak, renklerle oynamayı deneyin.

Kırmızı Ve Turuncu Sicaklık,Samimiyet Ve Uyum

Kiraz veya merbau ağaçlarının renkleri egzotik, sıcak bir duygu verirler. Bu duygu, kolonyal ve masif mobilyaların eklenmesiyle daha da vurgulanabilir.
Sıcak bir zemin tüm iç mekânlara yuva duygusu verir. Sıcak zeminler özellikle televizyon veya oturma köşeleri, yatak odaları veya banyolar için uygundur. Duvarlara ve tavana örneğin nötr bir temel renk uygulayın. Bir duvara baskın bir renk uygulayarak konfor ve güvenlik duygusunu artırın, terakota, sıcak antrasit gri veya koyu menekşe. Minderler, perdeler ve doğru aydınlatma ile son dokunuşu gerçekleştirin.

Kahverengi Ve Toprak Konfor Ve Güvenlik

Kahverengi tonlara sahip zeminler toprak ve doğa ile bağlantı kurar ve rüstik mobilyalar ve parlak güçlü renkler için mükemmel bir fon oluşturur.
Kahverengi bir zeminle, vurguladığınız bir duvarı ve yanı sıra zarif aksesuarları da kullanabilirsiniz. Kahverengi, sarı tonlarla, yumuşak bir turuncuyla ve kırmızıyla mükemmel bir uyum sağlar ve ayrıca, kahverengi zeminin toprak görüntüsüyle harika kontrast sunan canlı bir beyaz ve yeşille de. Sanki kendi spa’nızı yaratıyormuş gibi.

Beyaz Ve Açık Bej Aydınlık,Saflık Ve Sonsuzluk

Açık akçaağaç veya Norveç çamı rengi zeminler bir odaya canlılık, genişlik ve ışık sağlar ve daha çağdaş bir görünüm kazandırır.
Beyaz en yeni, en son trend. Tüm objeleri mükemmel sergileyecek bir arka plan yaratmak için farklı beyaz tonlardan yararlanabilirsiniz. Böylece resimler gibi sanat eserleri, tasarım mobilyalar ve parlak renkli aksesuarlar da daha iyi sergilenir. Mümkünse karartılabilir aydınlatma seçin. Beyazın ağırlıkta olduğu bir mekanda doğrudan aydınlatma, oldukça rahatsız edici yansımalara neden olabilir.