Balıksırtı Parke

Döşeme seçenekleri gerçekten sonsuzdur ve odalarınız için doğru döşemeyi seçmek kolay bir iş değildir. Herringbone ( Balıksırtı ) görünümünü seviyorsanız, ahşap, laminat,lamine,vinil plakalar ve fayans,beton,metalik gibi çeşitli malzemelerle elde edebilirsiniz. Sert ağaç balıksırtı zeminler en geleneksel tiptir, ancak satın almak çok pahalıdır ve yoğun emek gerektirir. Laminat balıksırtı zeminler daha ucuzdur ve kurulumu daha kolaydır, bu da onları daha fazla deneyime sahip yerlar için ideal bir ev geliştirme projesi haline getirir.

Hikayeli balıksırtı deseni, güçlü, sağlam yollar oluşturmak için bu desende tuğlaları döşeyen Romalılardan kaynaklandı. Desen, 18. yüzyılın ikinci yarısına kadar büyük bir popülerliğe sahip olduğu 16. yüzyıla kadar döşemede kullanılmadı. Genel olarak ihtişamı ve zenginliği ile hayranlık uyandıran balıksırtı ahşap zeminler, tipik olarak Avrupa’daki kalelere, saraylara, resmi konutlara ve görkemli evlere yerleştirilmiş, varlıklı ve asiller için ayrılmıştı.

Balıkçıliğının sadeliği, desenin modern yapılarda yeri olmadığında ısrar etse de çoğu tasarımcı farklı olmak için yalvarıyor. Aslında, balıksırtı herhangi bir odayı dönüştürebilir, mekana başka bir doku ve hareket katmanı ekleyebilir. Bununla birlikte, denize girmek ve evinizdeki her odaya balıksırtı deseni vermek istemezsiniz. Özel bir oda veya büyük bir giriş için kaydedin.

Balıksırtı lamine parke, standart parkelere oranla daha dar ve kısa, sabit en ve boya sahip olan ve birbirlerine 90 derece ile döşenen parkelerdir. Döşeme aksında zikzaklı görüntü çizer. Kartelamızdaki her türlü renk ve ağaçtan yapılabilmektedir. Yapıştırma sistemi şeklinde montajı uygundur.