Özel Tasarım Modern Parke Modelleri

Eskiden ev sahipleri evleri için ilan verirken parke zemin olduğunu belirterek diğer evlerden farklı olduğunu ima ederlerdi. Artık evlerinizin zeminleri için vazgeçilmez bir zemin kaplama malzemesi oldu laminant parkeler. Laminat parke sadecece dekorasyonda oluşturduğu güzel görüntüsünün dışında; evlerinizin ısı kaybını önler, kullanılan zeminin daha hijyenik olması, doğa dostu olması ve mermer ya da seramik gibi sert olmaması sebebiyle de tercih edilmektedir.

Laminat Parke yaptırmaya karar verdik ve sıra en önemli olan kısım olan parke seçimine geldi. Parke seçerken renklere dikkat ederiz aslında evin aldığı ışık, odaların büyüklüğü ve evinizin dekorasyonu için seçmek istediğiniz renkler ve mobilyalar gibi bir çok şey etkilemektedir. Fakat şimdilerde parke rengi seçmenin yanında parke deseni de seçebiliyorsunuz. Parkelerde birbirinde farklı parke desenleri ve parke modelleri sizi seçim yapma konusunda zorlayacağa benziyor. Kare, yuvarlak, kütük ve doğal ağaç görünümlü parke desenleri mevcut. Yok ben bu desenlerden değilde kendi istediğim bir deseni de yaptırmanız mümkün.

Özel desen ve renklere sahip parke modelleri artık sıradan düz parkelere göre tercih edilirken öncelikli tercih ediliyor. Kütük desenleri ve özel tasarım desenler ile sıra dışı bir zemin görüntüsü elde edilmiş. Bu özel tasarım parkeler genellikle; otellerde, restoranlarda sahnelerde, spor salonlarında, özel tasarlanmış evlerde ve ofislerde kullanılıyor. Bu laminant parkeler özel tasarım olduğu için fiyatları diğer parkelere göre daha yüksek olacaktır.