Bursa süpürgelik toptan ve parekende

Yer döşemelerinde zemin ile duvarın birleşim yerinde bir uçtan bir uca kadar yerleştirilmiş taş, ahşap veya plastikten yapılan şeritlerdir. Halk dilinde süpürgelik yerine pervaz veya sıva dibi olarak da kullanılır. Çok nadir olsa da parke çıtası olarak geçtiği kaynaklarda vardır.

Neden süpürgeliğe ihtiyacımız var?

Dışarıdan gelebilecek darbelerden duvarları korumak için. Darbelere örnek verecek olursak; ayak darbeleri, ağır eşyaların verebileceği zararlar ve diğer darbelerden duvar diplerini korumayı hedefler. Duvar diplerinin çıplak kalmaması adına estetiklik sağlaması da tercih edilmesinin bir sebebidir. Mekanda boya ya da  tadilat çalışmalarından kalan kötü görüntüleri kapatma konusunda süpürgelikler etkili bir çözümdür.

Tek tip süpürgelik bütün zemin kaplamalarına uyar mı?

süpürgelik bakımı
Cevabımız hayır! Laminat parke için ayrı, masif parke için ayrı, pvc zemin sistemi ve lamine parkeler için ayrı özelliklere sahip süpürgelikler mevcuttur. Tek tip süpürgelik kullanmak birbiriyle uyumlu olmayan iki yapıyı bir araya getirmek demektir bu da önerilen bir yöntem değildir. Günümüzde kalitesi açısından en çok tercih edilen Folyo MDF profilleridir.

MDF Süpürgelikte Dikkat Etmemiz Gereken Şeyler Nelerdir?

  1. 1.Havasız ortamlar ve yüksek sıcaklıklar olumsuz sonuçlara neden olacaktır.
  2. 2.Rutubetli ortamlarda ve dış mekanlarda uygulama yapmanızı önermiyoruz.
  3. 3.Bakımının düzenli olarak yapmalısınız. Kuru bez ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
  4. 4.Kimyasal yapıştırıcılardan  ve temizlik ürünlerinden uzak durmanızı öneriyoruz.
  5. 5.Monteleme işlemi çivi ile yapılmalıdır.

Süpürgelik için Garanti Belgesi ya da TSE Mevcut mudur?

” Maalesef günümüzde süpürgelikler için

Uluslararası Garanti Belgesi bulunmamaktadır

fakat çalışmalara devam ediliyor.”

 

Süpürgelik Üzerine Üstüne Boya Damladı, Temizliği Nasıl Yapılır?

süpürgelik temizliği nasıl yapılır
Süpürgeliklerin temizliğini gerçekleştirirken KESİNLİKLE tiner, ağır kimyasal temizlik ürünleri, sert yapılı sünger ya da bezler, sert yapılı yüzey temizleyiciler kullanmamalısınız. Çok narin hareketlerle temizliğinizi yapmalısınız yoksa süpürgelikteki desenleri silebilirsiniz. Aynı şekilde eğer pvc zemin kaplamanızda ya da laminat parkenizde desenler ve süslemeler var ise bunların yapısına zarar verebilirsiniz.